Kursevi francuskog jezika

francuski

  1. REDOVNI/OPŠTI KURS A1-C1nivoa (2 puta nedeljno po 75 minuta)
  2. Priprema za sticanje međunarodno priznatih diploma (DELF A1-B2, DALF C1 i C2) (individualna nastava ili u malim grupama)

kursevi francuskog

Francuski jezik (fr. le français ili la langue française) je jedan od romanskih jezika koji se primarno koristi u Francuskoj, Belgiji, Švajcarskoj, prekomorskim teritorijama Francuske, kao i bivšim kolonijama Francuske i Belgije, uključujući Kvebek u Kanadi. Ovaj jezik koristi 87 miliona stanovnika na Zemlji kao prvi jezik, a ukupno 182 miliona ljudi ga koristi u svakodnevnoj komunikaciji. Francuski jezik je jedanesti jezik u svetu po brojnosti govornika.

 

Od 1970. postoji međunarodna organizacija za saradnju zemalja u kojima je francuski zvanični, ili važan jezik u komunikaciji i kulturi. Ova organizacija se zove „Frankofonija“.